W dniu 21 czerwca 2016r nasz Ośrodek zorganizował wycieczkę do Warszawy. Uczestniczyły w niej dzieci i młodzież uczęszczająca do Zespołu Szkół w Zadzimiu, Zespołu Szkół w Zygrach oraz Szkoły Podstawowej w Krokocicach. Zgodnie z programem zwiedziliśmy Sejm RP, Łazienki, Katedrę św. Jana Chrzciciela i  Stare Miasto. W Sejmie mieliśmy możliwość przysłuchiwać się obradom, które dotyczyły naszych problemów, a konkretnie egzaminu szóstoklasistów. Obecny w Sejmie Pan Piotr Polak poseł na Sejm RP przybliżył nam historię polskiego parlamentu i pokazał najciekawsze miejsca : tablicę upamiętniającą posłów i senatorów, którzy zginęli podczas II wojny światowej i pomnik ofiar Armii Krajowej, poświęcony w 1999r. przez papieża św. Jana Pawła II. Wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy od Pana posła.

Za poświęcony czas i wsparcie dziękujemy panu posłowi Piotrowi Polakowi  i pani  Dorocie Więckowskiej z Biura Poselskiego pana Piotra Polaka, pani Katarzynie Nastarowicz z Zespołu Szkół w Zygrach.

Słowa podziękowania kierujemy również do naszych sponsorów: Pana Wójta Krzysztofa Woźniaka, Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz właściciela sklepu ,,DARMAR” Pana Dariusza Zarębskiego. W czasie wycieczki opiekę nad dziećmi i młodzieżą sprawowali również pracownicy naszego Ośrodka: Marianna Kamińska, Jadwiga Sekura i Dominik Krysiak.